Najlepsi brokerzy akcji online na wrzesień 2021

brokerzy forex
0 0
0 0
Read Time:3 Minute, 42 Second

W dłuższej perspektywie, rynek akcji jest jednym z najlepszych miejsc do ulokowania swoich pieniędzy, ale nie można kupić akcji poprzez konto bankowe lub zadzwonić do firmy i poprosić o zakup akcji – trzeba będzie znaleźć jeden z najlepszych rachunków maklerskich.

Na szczęście dla przeciętnych inwestorów, przemysł maklerski zmienił się diametralnie w ciągu ostatnich kilku dekad. Aby kupić akcje, kiedyś trzeba było zadzwonić do osoby znanej jako makler giełdowy, aby złożył zamówienie w Twoim imieniu. Proces ten był skomplikowany – i kosztowny.

Branża ewoluowała – obecnie większość inwestorów kupuje i sprzedaje akcje za pośrednictwem internetowych brokerów giełdowych. A konkurencja w tej branży nigdy nie była większa. Dzięki temu, że wielu z nich oferuje narzędzia handlowe i badawcze bez prowizji, które kiedyś były dostępne tylko dla profesjonalistów, na rynku jest kilka doskonałych opcji dla inwestorów. Oto najlepsze internetowe biura maklerskie, jak również to, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego brokera akcji dla siebie.

Co to jest broker akcji online?

Broker Online

Można myśleć o brokerze akcji online jako o przepustce do giełd. W zamian za prowizję od każdego handlu, wysyłają swoje zlecenia na giełdy i do twórców rynku, co faktycznie robi tzw. “”brudną robotę”” dopasowania zamówienia kupna z kimś, kto chce sprzedać, i vice versa .

Ty i ja nie możemy zapukać do drzwi giełdy i dokonać transakcji sami bez brokera. W rzeczywistości, giełdy takie jak znamy z filmów i telewizji tak naprawdę nie istnieją we współczesnych czasach. Wierzcie lub nie, ale większość transakcji odbywa się pomiędzy komputerami znajdującymi się w słabo oświetlonych serwerowniach w New Jersey, kilka mil od dzielnicy finansowej Nowego Jorku.

Brokerzy z pełną obsługą i brokerzy dyskontowi

Tak jak zmienił się proces przetwarzania transakcji giełdowych, zmieniły się również terminy, których używamy w odniesieniu do ludzi i firm, które ułatwiają transakcje. Dziś, zamiast używać terminu “”makler giełdowy”” jako uniwersalnego terminu dla każdej osoby lub firmy, która zajmuje się akcjami, dzielimy firmy na dwie kategorie: “”brokerów dyskontowych”” lub “”brokerów full service””, są to etykiety, które lepiej opisują to, co faktycznie te osoby robią.

Brokerzy dyskontowi

Brokerzy giełdowi online są brokerami dyskontowymi. Nie zajmują się oni udzielaniem porad ani nie dzwonią do Ciebie z propozycjami akcji dla stałych klientów. Zamiast tego, brokerzy dyskontowi po prostu skupiają się na bardzo podstawowej usłudze, jaką jest pomoc w kupnie lub sprzedaży akcji (lub innego rodzaju inwestycji), kiedy chcesz, z zacisza własnego domu. Ponieważ brokerzy dyskontowi rezygnują z wielu bajerów, mogą wyceniać swoje usługi po najniższych cenach. Najlepsi internetowi brokerzy akcji pobierają 0 dolarów za umieszczenie transakcji giełdowej, co jest okazją zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co tradycyjni brokerzy pobierają. Ponadto, brokerzy dyskontowi mają również tendencję do niższych minimalnych wymagań inwestycyjnych, niektórzy nie mają żadnych minimów, co czyni ich dostępnymi dla każdego.

Brokerzy z pełnym zakresem usług

Firmy, które nazywamy “”brokerami z pełnym zakresem usług”” są bardziej zbliżone do maklerów giełdowych z dawnych czasów. Maklerzy z pełną obsługą często zatrudniają ludzi, którzy mogą pomóc Ci dokonać transakcji, znaleźć fundusze inwestycyjne lub sporządzić plan emerytalny. Oznacza to, że brokerzy z pełnym zakresem usług są kosztowni, ponieważ ludzie są z pewnością drożsi niż komputery. Popularny broker z pełnym zakresem usług pobiera minimalną opłatę w wysokości 75 dolarów za umieszczenie transakcji na akcjach, która może skoczyć tak wysoko, jak 500 dolarów lub więcej za zakup dużej ilości akcji. Kupno funduszu inwestycyjnego przez brokera z pełnym zakresem usług może potencjalnie wynieść tysiące dolarów, ponieważ często pobierają opłaty równe części kwoty inwestycji. Maklerzy z pełnym zakresem usług częściej mają wyższe minimalne kwoty rachunków; niektórzy doradcy pracują tylko z klientami, którzy mają 1 milion dolarów w aktywach lub więcej!

Patrząc realistycznie, granice między tymi dwoma rodzajami brokerów powoli zaczynają się zbiegać. Brokerzy dyskontowi mają teraz usługi zarządzania majątkiem, które oferują pomoc doradcy w cenie pełnego serwisu. Niektórzy brokerzy z pełnym zakresem usług oferują również podstawowy poziom usług po obniżonych cenach. Na przykład, Merrill Edge® Self-Directed jest ramieniem dyskontowym brokera Merrill Lynch.

Jak porównać najlepszych brokerów akcji online?

brokerów akcji online

Najlepsze konto maklerskie online zależy tylko od Twoich potrzeb. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć:

  • Jeśli planujesz jedynie kupować i utrzymywać akcje, prawdopodobnie nie potrzebujesz w pełni funkcjonalnej platformy transakcyjnej.
  • Jeśli planujesz przede wszystkim kupować fundusze inwestycyjne, powinieneś poszukać brokera z obszerną listą funduszy inwestycyjnych bez opłat transakcyjnych.
  • Jeśli jesteś zupełnie nowym inwestorem i chcesz zainwestować tylko kilkaset dolarów na początku, prawdopodobnie będziesz chciał poszukać brokera bez minimalnych wymagań inwestycyjnych.
  • Jeśli planujesz handlować obligacjami lub opcjami na akcje lub planujesz dokonywać transakcji przez telefon, a nie online, upewnij się, że porównasz opłaty, jakie każdy broker pobiera za te działania.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %