WRAŻENIA Z PRZESZŁOŚCI CZYNNOŚCI

0 0
0 0
Read Time:3 Minute, 36 Second

Szeroki zakres usług oferowanych przez Sojusz Klimatyczny został zaakceptowany przez wiele gmin. Artyści, ekolodzy i pedagodzy prowadzą zajęcia z różnymi grupami. Aby uczynić milenijne cele rozwoju bardziej namacalnym, uwrażliwiając dzieci na ten temat i wyjaśniając globalną spójność, w społecznościach członkowskich Sojuszu Klimatycznego odbywa się wiele różnych działań.

GMINA 2030 – GDZIE POWINNA BYĆ?

Jakie wizje przyszłości wyłaniają się gminy z „Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”?

Jaką rolę odgrywają Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (SDGs) dla gmin i szczebla lokalnego?

Czy po ponad 20 latach i po przyjęciu Agendy 2030 mamy jaśniejsze wyobrażenie o tym, dokąd zmierzamy, jak gminy mogą wpływać na tę ścieżkę i jaki dokładnie jest nasz cel? Jak możliwe jest dobre życie dla wszystkich?

W kontekście lokalnej konferencji klimatycznej Sojuszu Klimatycznego, lokalni przedstawiciele pracowali nad zrównoważoną wizją przyszłej „Gminy 2030” i dyskutowali o konkretnych krokach do jej realizacji. Warsztaty były śledzone na forum „Lokalne cele zrównoważonego rozwoju – jak wizje stają się konkretną polityką?” dyskusja na temat politycznych warunków ramowych i instrumentów, których potrzebują gminy, aby móc urzeczywistniać wizje przyszłego obrazu.

Przeczytaj wyniki warsztatów tutaj – i daj nam znać o swoich pomysłach!

MALAKCJA Z MICHAELEM MÜLLER

Czy to w Bielefeld, Rostocku, Remscheid czy Mannheim – artysta Michael Müller maluje w całych Niemczech. Dzieci w wieku szkolnym narysowały obrazki z Michaelem Müllerem na temat „Jak chcę żyć w przyszłości?” Dzieci spędzają z artystą cały poranek i twórczo pracują nad czterema obrazami, które na koniec dnia łączą się w duży globus.

MALAKCJA I ZIELONY EKRAN PRZEKAZANIE W MANNHEIM

„Mannheim na kursie klimatycznym” twórczo aktywny: sztuka i ochrona klimatu są ze sobą powiązane, jak pokazuje kampania malarska w szkole średniej Tulla. Konkurs pomysłów na temat ochrony klimatu w szkołach przyniósł 2500 euro na projekt Amazon ZIELONY i 1000 euro na wdrożenie pomysłów w szkole. Zespół z 8 klasy wraz z artystą Michaelem Müllerem namalował obraz zrównoważonego życia. Kampania jest częścią działań z okazji Dnia Zrównoważonego Rozwoju w Badenii-Wirtembergii.

Ważnym elementem strategii ochrony klimatu Mannheim jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. „Dzięki swojemu twórczemu zaangażowaniu Tulla-Realschule aktywnie wnosi cenny wkład w naszą ogólnomiejską kampanię „Mannheim na kursie klimatycznym””, podkreśla burmistrz środowiska Felicitas Kubala.

Miasto Mannheim jest aktywnym członkiem Sojuszu Klimatycznego i koordynowało kampanię w Mannheim za pośrednictwem Agnes Schönfelder z Centrum Kontroli Ochrony Klimatu.

ZDJĘCIA SATELITARNE Z GEOSKOPIĄ

Czy to w Hadze, Frankfurcie, czy innej gminie należącej do Sojuszu Klimatycznego, zespół Geoscopia podróżuje z statelite, komputerem i projektorem i pokazuje nam świat z góry.

Imponujące obrazy i przerażające fakty przekazuje firma zajmująca się edukacją ekologiczną Geoscopia. Czy to w szkole, na publicznym wydarzeniu, czy na wykładzie w ramach tygodnia projektowego, interaktywny wykład Geoscopia jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych.

WYSTAWA KLIMATYZACJI W PODRÓŻY

Wystawa „Wszyscy jesteśmy świadkami – ludzie w obliczu zmian klimatycznych” krąży po gminach członkowskich od końca 2013 roku. W związku z tygodniem klimatycznym, akcjami szkolnymi lub innymi wykładami i akcjami gminy pokazują losy osób dotkniętych zmianami klimatycznymi. Czy to w Europie, Azji czy Ameryce Łacińskiej, konsekwencje zmian klimatycznych są bezpośrednio widoczne i wpływają na życie wielu ludzi. 32 rollupy były już widziane w Berlinie, Magdeburgu, Rietbergu oraz na międzynarodowej dorocznej konferencji Sojuszu Klimatycznego w Luksemburgu.

“ZIEMIA, KTÓRĄ NAS ZABIERAMY” – ROLL-UPY NA DRODZE

„Ziemia, którą zabieramy – sięgając po tropikalny las deszczowy i grunty orne” relacjonują naoczni świadkowie z Amazonii i Afryki… i co mamy z tym wspólnego w Europie.

Wystawa jest dostępna dla gmin członkowskich Sojuszu Klimatycznego od lata 2014 roku. Rollupy zostały po raz pierwszy pokazane w Dreźnie, stamtąd pojechali do Lubeki na lokalną konferencję klimatyczną Sojuszu Klimatycznego. Od teraz z przyjemnością wyślemy paczki również do Ciebie! W 2015 roku jest jeszcze kilka wolnych terminów!

FAIR PLAY – COŚ INNA GRA PIŁKARSKA

Dzięki zmienionym zasadom na boisku piłkarskim wszystko sprowadza się do rzeczy!

Na jednej nodze, z małą piłką lub z przewagą liczebną … mecz piłki nożnej innego rodzaju w szczególny sposób przekazuje globalne niesprawiedliwości.

W ciągu około 45 minut globalne zużycie energii jest prezentowane i wyjaśniane w odniesieniu do Niemiec, dzięki czemu globalne niesprawiedliwości są przekazywane w zabawny sposób. Uczestnicy na własnej skórze doświadczają niesprawiedliwości związanych z klimatem, światowym handlem i wykorzystaniem zasobów podczas trwającego meczu piłki nożnej.

ZAINTERESOWANIE?

Czy jesteś również zainteresowany jedną z tych kampanii? W ramach unijnego projektu „Action for MDGs – Gminy aktywne na rzecz Milenijnych Celów Rozwoju” Sojusz Klimatyczny oferuje szeroki zakres działań dla gmin. Zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się z nami bezpośrednio!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %